Geen gouden bergen
Stakers in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche zijn donderdag 27 maart in Bunnik, bij het BOVAG-huis, ontvangen door BOVAG-directeur Peter Niesink. Hij waardeerde het zeer dat zij waren gekomen omdat zij een nieuwe cao willen. “Dat willen wij ook heel graag”, aldus Niesink.
Dat het nog altijd niet zo ver is gekomen, wijt Niesink aan het feit dat de onderhandelingen al heel moeilijk begonnen. “Ik vind het heel fijn dat jullie vandaag zeggen: ‘Wij willen geen gouden bergen, maar toen wij de eerste brief van jullie kregen, waren het wel gouden bergen die jullie vroegen.’”
“Als jullie 7 procent loonsverhoging vragen én 32 uur werken voor hetzelfde loon én een automatische prijscompensatie, dan hebben jullie 40 procent loonsverhoging gevraagd. En jullie snappen allemaal dat dat niet kan.”
Niet goed
Niesink wijst er daarbij op dat het op dit moment in de branche niet goed gaat: er zijn in de eerste maanden van 2025 10 procent minder nieuwe auto’s verkocht. “Dat is de reden dat wij voorzichtig zijn.”
Niesink kwam ook terug op de volgens BOVAG onjuiste voorstelling van zaken door de onderhandelaars van de vakbonden. “Die zeggen dat wij minder bieden dan de inflatiecorrectie. Dat is niet waar. Wij hebben wel degelijk een bod gedaan dat de volledige inflatie, 3,3 procent dit jaar, wordt gecompenseerd.”
Onderhandelen
Behalve koffie en koeken kon Niesink de stakers weinig bieden, behalve de toezegging dat ook BOVAG zo snel mogelijk terug wil naar de onderhandelingstafel. “Wij willen altijd praten om te komen tot een goede cao, met in ieder geval koopkrachtbehoud en waar mogelijk ook koopkrachtverbetering, maar op een verantwoorde manier, want we hebben er niets aan als extreme loonsverhogingen leiden tot sluiting van vestigingen of banenverlies.”
Het bericht Geen gouden bergen verscheen eerst op Aftersales Magazine.
Bron
Titel: Aftersales Magazine
Link: https://aftersalesmagazine.nl/nieuws/geen-gouden-bergen/